ZO 10 senioři šachisté

          Zájmová organizace seniorů šachistů, kteří se scházejí pravidelně každé pondělí a čtvrtek ve společenské místnosti MOSDČR. Hrají vzájemné šachové turnaje a zúčastňují se rovněž různých šachových turnajů.

 

Mimo hraní šachů, šachových turnajů, zúčastňují se v rámci svých aktivit kulturního a společenského života a aktivit, pořádaných různými zájmovými organizacemi a výborem MOSDČR

 

Simultánka

Dne 7. dubna 2014 v 15 hodin v Domě dětí a mládeže v Ostravě Porubě na ul. M.Majerové pořádá naše organizace simultánku s mezinárodním mistrem Lukášem Klímou. Zájemci se mohou účastnit jako diváci, nebo si to zkusit jako hráči. SRDEČNĚ ZVEME !!

Výsledek simultánky

Ze 16 hráčů ( z toho 10 bylo z naší organizace) remizovali 3, 13 partií  vyhrál IM Lukáš Klíma. Celkový výsledek 14,5 : 1,5 pro IM Lukáše Klímu. Tato simultánka je součástí šachového festivalu OSTRAVSKÝ KONÍK.

 

V roce 2013 zorganizovali tyto akce

  • V lednu zorganizovali turnaj Rapid, kterého se zúčastnilo 8 dvojic. V únoru sehrali 12 šachových turnajů – přeboru družstev. Akce se zúčastnilo 6 dvojic. V březnu se 17 členů zúčastnilo 3 šachových turnajů, v dubnu 13 členů sehralo 43 partií v soutěži Rapid šach a ostravský Koník a od 16. do 22.4. sehrali 35 zápasů v šachovém turnaji VOKD, v květnu sehrali členové 9 partií na sportovních dnech pořádaných obvodním úřadem Poruba v Centru volného času na Vietnamské ulici. 6 členů sehralo 30.5. 30 partií v šachovém turnaji Rapid šach v naší společenské místnosti, v červnu 8 členů sehralo šachový turnaj Rapid šach 56 partií, v září 8 členů sehralo v naši  společenské místnosti celkem 53 partií, v říjnu sehrali turnaj družstev, který probíhal od 10.10. do 20.10. 56 partií, v listopadu sehrali 8 turnajů, v prosinci 8 členů sehralo 20 partií v soutěži přeboru družstev organizovaných Českým šachovým svazem.